Skip to main content

W dzisiejszym świecie praktycznie każdy korzysta z jakiejś formy elektroniki. Nastolatkowie kojarzą się z używaniem telefonów, osoby dorosłe laptopów i komputerów, a starsi odbiorników radiowych i telewizyjnych. Większość z tych urządzeń podobnie jak radia samochodowe i bezprzewodowe sieci komputerowe, aby mogły pełnić swoją funkcję potrzebują anteny, a właściwie należy powiedzieć, że dobrze działającej anteny. I tutaj pojawia się pytanie: jaką i jaki rodzaj anteny wybrać?. W tym artykule próbujemy w sposób skrótowy i przystępny opowiedzieć o wybranych rodzajach anten, a trzeba dodać, że o każdym z nich z osobna można napisać oddzielny post, a nawet cały cykl.

Antena dookólna – dlaczego taka nazwa?

Na początku przyjrzyjmy się antenom dookólnym. Zgodnie z nazwą: dookólna, anteny te odbierają sygnał całą swoją średnicą, ze wszystkich kierunków, dookoła, a co za tym idzie nie trzeba ich ustawiać w wybranym kierunku. Nie trzeba zatem martwić się o precyzyjne ustawienie kierunku odbioru, co ułatwia instalację i montaż. Sklep Vayox posiada dużą ofertę tego rodzaju produktów. Każda z nich jest estetycznie wykonana, z odpowiednimi do zastosowań wbudowanym filtrami (np. filtr LTE), a także posiada wysoką odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne, dzięki wodoodpornej obudowie ABS z powłoką UV. Produkty różnią się rozmiarem, wzmocnieniem anteny i ceną. Każdy może znaleźć model odpowiedni dla swoich potrzeb.

Anteny kierunkowe pasywne.

Kolejnym rodzaj to anteny kierunkowe pasywne. Odbiorniki tego typu dobrze sprawdzają się w zastosowaniach domowych. Jak sama nazwa wskazuje całą moc sygnału z jednego, określonego kierunku. Nie nadają się natomiast do odbierania dookólnego. Ich zaletą jest duży zasięg (w określonym kierunku wskazanym na etapie montażu czy regulacji). W sklepie Vayox mamy również do zaoferowania anteny kierunkowe pasywne. Urządzenia są przystosowane do odbioru kanałów DVB-T / DVB-T2 w jakości 4K i Full HD. Dzięki swoim budowom odpowiadają za poprawny odbiór MUX8, dzięki czemu są antenami nadającymi się do odbioru telewizji naziemnej. Odbierają one wszystkie kanały bez względu na polaryzację. Wyposażone między innymi w filtry wytłumiające sygnały telefonii komórkowej. Montaż również nie stanowi problemu ponieważ można ją łatwo zamontować bez narzędzi. Oprócz tego jest świetnie przystosowana do trudnych warunków atmosferycznych.

Anteny pokojowe

Kolejny rodzaj anten, które warto wyróżnić to są anteny pokojowe. Ich główne przeznaczenie to używanie wewnątrz pomieszczeń. Nie potrzebują zaawansowanej instalacji i specjalistycznej wiedzy, wystarczy podłączyć niezbędne kable do telewizora lub dekodera lub innego urządzenia i w zasadzie gotowe. Te urządzenia do poprawnej pracy nie potrzebują żadnych anten zewnętrznych. Nie brakuje ich także w naszej ofercie, na stronie Vayox można znależć oryginalne, świetnie działające anteny tego typu. Jeżeli potrzebna jest możliwość odbioru sygnałów charakteryzowanych takimi pojęciami jak: HD, FULL HD I 4K czy MUX1, MUX2, MUX3, MUX4 i MUX8 lub cyfrowe radio DAB albo radio FM to będą dobrym wyborem. Nasze anteny są wykonane w nowoczesnym stylu.

Anteny zewnętrzne DigiActiv

Kolejna opcją są anteny zewnętrzne DigiActiv.. Są one przeznaczone do odbioru sygnału w obszarach o średnich warunkach odbioru. Anteny tego rodzaju wzmacniają sygnał równomiernie w całym zakresie odbieranego pasma. Dobrz sprawdzą się zamontowane poziomo na ścianach budynków, balkonach, dachach czy kamperach. W Vayox mamy w ofercie anteny tego typu. Urządzenia są proste w montażu, który nie wymaga narzędzi i posiadają wbudowany filtr LTE oraz wzmacniacz 28 db.

Akcesoria antenowe

Wydawałoby się, że to taki dodatkowy temat dotyczący anten, ale każdy kto miał czy ma do czynienia instalacją, serwisem, montażem wie doskonale, że akcesoria są nieodzowną częścią każdego układu z antenami. Wtyki, gniazda, złącza, zasilacze antenowe. W Vayox mamy odrębną podkategorię, którą nazwaliśmy po prostu: akcesoria antenowe, i zapraszamy do sprawdzenia.

Zapraszamy do kontaktu

W razie wątpliwości dotyczących sposobu funkcjonowania i/lub wyboru odpowiednich produktów zachęcamy do kontaktu z Vayox na przykład poprzez formularz kontaktowy lub infolinię.
Odpowiemy na wszelkie pytania.